Bajki z innej bajki, zabawy bez obawy. Sprawy ważne, odważne, niekoniecznie poważne

Reportaże literackie w oparciu o wspomnienia

Wiele osób ma poczucie, że to, co przydarzyło im się w życiu, byłoby znakomitym materiałem na książkę. Nie wszyscy jednak mają odpowiednie umiejętności, aby ją napisać. Proponujemy więc współpracę.

Wy opowiadacie nam swoją historię, my nadajemy jej kształt literacki, taki by dawała radość i Wam i innym czytelnikom. Powstały w ten sposób tekst jest dziełem wspólnym. Zajmujemy się też wydaniem książki. Przewidujemy dwie wersje wydawnicze – „ tylko dla bliskich” i „dla ogółu czytelników.” Możliwość podzielenia się swoimi doświadczeniami, refleksjami, wartościami jest szczególnie ważna dla osób starszych – daje poczucie sensu, spełnienia. Jest szansą na – cenną także dla innych – aktywność.

- Dagna

Kiedy Dagna opowiedziała mi o tym pomyśle, prawie się rozpłakałam...
Myślicie, ze w Waszym życiu nie ma nic takiego, o czym warto by napisać książkę? Ja strasznie żałuję, że nie mam teraz jak dowiedzieć się: jak to było, kiedy byłam mała, jak poznali się moi Rodzice, co ich tak naprawdę cieszyło.. o czym myśleli, kiedy byli w moim wieku?
- Kasia

Zamieszczmy pierwszy akapit z reportażu właśnie przez Dagnę pisanego:
„Cztery miesiące po ślubie dowiedziałam się, że jestem chora na stwardnienie rozsiane… - tak mogłabym zacząć, gdyby to była książka o chorobach. To jednak jest książka o miłości. Choroby odegrają dużą rolę w tej historii, ale to miłość jest jej główną bohaterką. Zacznę więc opowieść wcześniej. (…) „

Latający kufer - Bajki z innej bajki.